Jak pozbyć się uczucia ciągłego lęku?

Mam 18 lat, niedawno przestałam się masturbować i nie chcę tego robić tak sobie postanowiłam. Od pewnego czasu borykam się z infekcjami układu moczowo - płciowego i ostatnio nim podjęłam powyższą decyzję zaczęłam mieć parcie na pęcherz i okropny lęk, nie mogłam spać w nocy. Chodziłam często siku, budziłam się, czułam jakby nadpobudliwość mięśni narządów płciowych, takie łaskotanie, jakby napięcie. Nie wiedziałam wtedy co mi jest bałam się, że to przez masturbację, ale przeczytałam, że nie jest ona groźna dla organizmu. Rozmawiałam o tym z mamą, powiedziałam jej, że już nie będę tego robić, dlatego że nie chcę przyznałam, że to było głupie. Ale lęk nie ustawał, nie mogłam spać, poszłam do lekarza ogólnego. Teraz pani doktor stwierdziła, że to może być zapalenie pęcherza. Biorę leki z sikaniem jest trochę lepiej, ale ciągle odczuwam lęk, stres, rano gdy wstanę z łóżka czuje jakby napięcie mięśni w miejscach intymnych, nie mogę pozbyć się tego uczucia. Czy to lęk przed powrotem do masturbacji? Jak pokonać ten lęk? Mam chyba słabą psychikę, choć nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo wszystko wyjaśniłam mamie. Nie umiem tego wyjaśnić, ale to uczucie chyba nie jest związane z zapaleniem pęcherza. Dziś w nocy miałam sen, nie wiem dokładnie co w nim było, ale była chyba jakaś nagość, obudziłam się z drżeniem rąk i znowu czułam napięcie mięsni intymnych takie łaskotanie. Nie wiem dlaczego, skoro nie myślę o tym, ponadto irytuje mnie oglądanie telewizji, teledysków. Proszę o pomoc.

Witam!

Opisane napięcie mięśni, łaskotanie i ból w dole brzucha mogą być objawem infekcji. W tej sprawie należy zgłosić się do lekarza urologa, który zajmuje się leczeniem chorób dróg moczowych. Takie infekcje mogą być uciążliwe i wywoływać dyskomfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Warto, żeby zgłosiła się Pani do lekarza specjalisty i wykonała odpowiednie zlecone badania. Lęki mogą być wywołane odczuwanym napięciem fizycznym oraz niespodziewanym rozwojem infekcji, której przyczyny upatruje Pani w masturbacji. Napięcie w dole brzucha może Pani utożsamiać z napięciem seksualnym, ale do całkowitego wyleczenia infekcji nie można orzec, czy jest ono spowodowane chorobą czy potrzebami seksualnymi.

Warto, żeby poczekała Pani do zakończenia leczenia i wtedy sprawdziła, jak się czuje i czy napięcie w dole brzucha oraz towarzyszący mu lęk nadal Pani doskwierają. Może Pani opowiedzieć lekarzowi o swoich podejrzeniach, co do powstania infekcji oraz odczuwanego dyskomfortu. Lekarz może również zalecić leki rozluźniające lub łagodne środki uspokajające. W chwilach, kiedy lęk narasta warto, żeby korzystała Pani z telefonów zaufania. Może Pani także doczytać na temat ludzkiej seksualności, masturbacji itp.

Polecam stronę www.seksguru.pl oraz książkę "Pytania do seksuologa" A. Depko. Jeśli po ustąpieniu infekcji, nadal będą Pani towarzyszyć niepokojące objawy psychiczne i fizyczne, zachęcam do konsultacji z psychologiem lub seksuologiem.

Pozdrawiam