Jak pozbyć się zbędnego tłuszczu i poprawić kondycję?

Witam. Mam 16 lat, 168 cm,62 kg.Spaceruje,czasami jeżdżę na rolkach,niedawno codziennie jezdzilam na rowerze.Moim problemem jest brzuch i uda.Nie mam żadnych kompleksów,lecz chciałabym pozbyć się zbędnego tłuszczu i poprawić kondycje.Jakie ćwiczenia będą najlepsze,aby stracić to co jest mi nie potrzebne.Od kilku dni robię 3 serie brzuszków przysiady. mam także problem z piersiami.Są duże i jak na moj wiek bardzo obwisłe. Jakie cwiczenia moge stosować aby były one nieco jędrniejsze i ładniejsze?
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
W tym przypadku warto skupić się na połączeniu regularności aktywności fizycznej z regularnością spożywanych posiłków, rozkładając je na 5 mniejszych porcji dziennie. W modelowaniu sylwetki pomogą ćwiczenia gimnastyczne - rozciągające, przysiady, skłony, brzuszki. Efekty mogą być widoczne dopiero po dłuższym czasie, dlatego ważna jest w tym przypadku regularność, wytrwałość oraz cierpliwość. W internecie dostępnych jest wiele poradników obrazujących przy pomocy ilustracji ćwiczenia pomagające w ujędrnianiu biustu, warto się z nimi zapoznać - polecam artykuł http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ujedrniajace-biust