Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

Witam serdecznie:) Jestem 28-letnią kobietą,mój wzrost to 180cm, waga 72 kilo. Moim problemem jest mój brzuch ,który wygląda bardzo brzydko i jest obwisły. Fakt mam 3 dzieci i jestem po 3 cięciach cesarskich, ale mimo to bardzo wstydzę się swojego ciała. Dzieci mam w wieku od 8 lat ,2 lata i 7 miesięcy. Przyznam szczerze, iż nigdy wcześniej się nie odchudzałam i nie miałam diet. Teraz niestety potrzebuję porady. Mój tryb życia jest raczej bardzo energiczny pełen obowiązków i pracy fizycznej. W rodzinie nie było problemów z otyłością lub jako taką nadwagą, tylko tyle,że po ciąży:) Jestem osobą zdrową rzadko, kiedy choruję nigdy nie miałam poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli chodzi o odżywianie to nie zawsze potrafię prawidłowo się odżywiać. Oczywiście gotuje obiady w moim jadłospisie śniadaniowym znajduje omlet z jajka i mąki, czasem mleko i chrupki kukurydziane staram się robić różne śniadania, ponieważ dzieci bardzo wybrzydzają. Codziennie gotuję 2 dania składa się z zupy warzywnej i ziemniaki, schabowy lub mięso z sosem, czasem robię dania na słodko takie jak naleśniki,racuchy ,ryz z jabłkami czy też makaron z serem. Na weekend zawsze jest rosół kluski śląskie lub ziemniaki i oczywiście mięso z surówką. Niestety nie obejdzie się tez bez ciasta. Posiłki jem raczej o różnych porach przy 3 dzieci brak czasu na konkretne godziny :( Jeśli chodzi o napoje to najczęściej piję kawę rozpuszczalną zaraz po wstaniu z łóżka ,następnie herbatki z cytryną, czasem napoje gazowane i soki z kartonów. Bardzo mało pije wodny niestety nie lubię samej wody ponieważ mi nie smakuje. Bardzo proszę o poradę :) Chciałabym podkreślić, iż niestety nie jestem konsekwentna, jeśli postanawiam sobie, że będę ćwiczyć, niestety nie za bardzo mi to wychodzi. Może w ciągu tygodnia raz lub 2 razy mi się uda po 10 minut, a to zbyt za mało. Pozdrawiam serdecznie i proszę o poradę:) Ewelina
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 22.22.
Jest to wartość prawidłowa (norma 18,5-25).

Nie musi się więc Pani odchudzać.
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
Jeśli nadal karmi Pani piersią,a koniecznie będzie chciała zrzucić kilka kilogramów, proszę odczekać do zaprzestania karmienia.
Przykładowe  ćwiczenia są dostępne na www.abccwiczenia.pl
Proszę zapoznać się z tamtejszymi treściami.
Mogą być dla Pani pomocne.
Polecałabym wykupienie karnetu na zajęcia fitness.
To zwiększy Pani mobilizację.
Pisała Pani o cesarskim cięciu.
Jeśli będzie Pani wykonywała ćwiczenia mobilizujące do pracy mięśnie brzucha, warto aby skonsultowała to Pani z lekarzem.
  Korzystne zarówno dla Pani, jak i dzieci mogą być spacery.
Jeśli ma Pani wolne fundusze, proszę kupić rower stacjonarny.
Minimum aktywności fizycznej, to 30 minut dziennie.
Pozdrawiam ciepło