Jak prawidłowo liczyć kalorie?

Jestem kobietą z nadwagą, jednak niedużą. Mam niewielką ilość kilogramów do zrzucenia, aby moja waga mieściła się w normach. Dlatego dietetyczka zaleciła mi dietę 1000 kalori plus ruch. Tutaj pojawia się problem z niezbyt umiejętnym liczeniem kalorii u mnie. Staram się wybierać te produkty, gdzie wszystko jest dokładnie opisane, ale nie zawsze to się jednak udaje. Mam pytanie na przykład co do kalorii w kiślu. Jak je oblicza? Na opakowaniu jest napisane, że 100g kiślu po przygotowaniu to 52 kalorie, jednak zawartość torebki to tylko 45g proszku, zalewając go wodą, wychodzi około 200g. Tak więc jestem kompletnie ciemna, co do tego przykładu. Szukałam pomocy wszędzie, ale jedni mówią, że woda nie ma kalorii i czy wleję 100 ml czy 200 ml, to nie zmienia się kaloryczność, zaś inni, że producenci po coś piszą tę kaloryczność po przygotowaniu i tego trzeba się trzymać. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję, pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Może Pani skorzystać ze specjalnych tabel wartości odżywczej potraw i produktów, zakupić program do liczenia kaloryczności diety lub przeliczać menu na własną rękę.

Woda rzeczywiście nie zawiera kilokalorii, dlatego też rozcieńczenie kisielu nie wpłynie na jego kaloryczność, istotne jest to, ile proszku Pani wsypie.

Prosiłabym o podanie sposobu przygotowania zalecanego przez producenta. Wtedy odpowiem Pani, ile kilokalorii zawiera całe opakowanie po dodaniu wody do proszku.

Pozdrawiam