Jak prawidłowo przyjmować tabletki antykoncepcyjne, aby były skuteczne?

W niedziele skończyłam opakowanie Yasminelle lecz już w środę rozpoczęłam drugie, czy ma to jakis sens? BYło to moje pierwsze opakowanie i trochę nie zrozumiałam sesu 7-dniowej przery... czy dalej je brać(drugie opakowanie do końa) i czy mogę czuć się bezpiecznie przy współżyciu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, nie ma to sensu. Tabletki są tak "zaprojektowane" by cykl trwał równo 28 dni. Należy dokończyć opakowanie, zrobić 7 dniową przerwę i rozpocząć kolejne opakowanie. Jest Pani zabezpieczona.