Jak prawidłowo wykonać masaż ropiejącego oczka u noworodka?

Witam, moja 7-miesięczna córka ma ropiejące oczko, zakraplam je solą fizjologiczną i wiem, że masaż pomaga udrożnić kanaliki łzowe. Byłam u okulisty, ale zalecił tylko krople b*** i jak nie pomoże to mam skierowanie na zabieg.

KOBIETA ponad rok temu

Dobry wieczór,

Kanaliki łzowe rozpoczynają się przy wewnętrznym kąciku oka i prowadzą wzdłuż linii nosa aż do ujścia w przewodzie nosowym. Masaż należy wykonywać w taki sposób, by niejako przepychać wydzielinę od oka do nosa. Jednakże nie zalecam tej metody. Wykonywanie jej samodzielnie może powodować powikłania. Natomiast leczenie kroplami powinno być skuteczne.