Jak prędko mogę zajść w ciążę po usunięciu spirali?

Mam 25 lat i mam dwie córeczki. Mam założoną spiralę od dwóch i pół roku, teraz chciałabym ją wyjąć. Czy muszę czekać? Czy mogę planować ciążę od razu po zdjęciu spirali?

25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani w każdej chwili zadecydować o wyjęciu spirali. Najlepiej jest to zrobić podczas miesiączki. Po usunięciu spirali, może Pani zacząć starać się o dziecko.

Pozdrawiam!