Jak przebiega proces spuszczania ropy bezpośrednio z dziąsła?

Dzień dobry, Jak przebiega proces spuszczania ropy z bezpośrednio z dziąsła? Na dziąśle zrobiła mi się taka duża narośl - ropień, który chciałbym wycisnąć? Odczuwam w tym miejscu duży ból zęba, ale nie wiem czy samemu można taki zabieg wykonać. Wizyta u dentysty za parę dni. Czy lepiej poczekać, czy spuścić ropę samodzielnie? Proszę o informacje jakie mogą być ewentualne konsekwencje obu przypadków. Jak u stomatologa będzie wyglądał taki zabieg? Czy dziąsło będzie trzeba naciąć? Czy to boli? Brać znieczulenie? Czy znieczulenie raczej nie będzie potrzebne? Co się stanie jeżeli ropa pozostanie? Czy ząb będzie do usunięcia?

Rozpoczyna się od zdiagnozowania zęba, jesli nie byl leczony kanalowo i obrzek nie jest bardzo rozlegly, wystarczy znieczulenie dookola ropnia i otwarcie zeba jak do leczenia kanalowego, jesli wysiek ropny wyplynie z zeba, to mozna nie wykonywac nacienia na dziasle. Natomiast jesli zab byl leczony kanalowo i w korzeniu jest wypelnienie, ktorego w prosty i szybki sposob nie mozna usunac lub gdy ropien jest rozlegly wtedy w znieczuleniu miejsowym nacina sie dziaslo skalpelem w okolicy zeba i poszerza dojscie tepym narzedziem pod dziaselm i czeka az wysiek sie ewkuuje i przepukuje plynem dezynfekujacym, zabieg nalezy powtorzyc w kolejnych dniach. Jesli pacjent choruje dodatkowo na choroby obciazajace jego organizm wtedy zalecana jest antybiotykoterapia. Powodzenia

Zabieg można wykonać na 2 sposoby, każdy oczywiście w znieczuleniu miejscowym. Można ropień opróżnić poprzez nakłucie igłą i aspirowanie treści do strzykawki. Drugi sposób to nacięcie ropnia skalpelem. Bez względu na sposób niezbędna jest kuracja antybiotykowa.