Jak przejść z minipigułki na tabletki dwuskładnikowe?

Witam, mam 23 lata. Przez 10 miesięcy brałam minipigułkę, ponieważ karmiłam piersią. Teraz już odstawiłam i chcę przejść na dwuskładnikowe. Jak mam to zrobić? Czy czekać na miesiączkę, czy też mogę kontynuować tabletki, ale już dwuskładnikowe nie czekając na krwawienie? Dodam, że podczas brania minipigułki nie było miesiączki, żadnych plamień. Pozdrawiam :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ już Pani odstawiła tabletki jednoskładnikowe, a do tego niedawno przestała karmić piersią, to trudno przewidzieć kiedy pojawi się krwawienie. Najlepiej będzie zacząć stosowanie antykoncepcji od razu i przez pierwszy tydzień stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy.

Przy tabletkach dwuskładnikowych krwawienie powróci w przerwach pomiędzy blistrami.

Pozdrawiam serdecznie!