Jak przełamać się, by rozpocząć współżycie seksualne z nowym partnerem?

Co mogę zrobić, jak przełamać się, by rozpocząć współżycie seksualne z nowym partnerem, boje sie to dla mnie bariera. przyczyna moze jest bo w zwiazku malzenskim maz zmuszal mnie , np. do seksu oralnego. przez jego znecanie. obrzydził mi wspołzycie.

Myślę, że warto najpierw przełamać się i opowiedzieć nowemu partnerowi o tych problemach. Jego wsparcie może Pani pomóc stopniowo oswoić na nowo sferę seksualną. Gdyby to nie wystarczyło, proszę udać się do seksuologa lub psychoterapeuty, być może konieczna będzie terapia.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Szanowna Pani,

rozpoczęłabym od szczerej rozmowy z partnerem dotyczącej powodów Pani obawy przed zbliżeniem i rozważeniem stopniowego w nie wdrażania - rozpoczynając od bardziej subtelnych pieszczot po stopniowe, czasami rozłożone na tygodnie, dochodzenie do pełnego stosunku.

Jeżeli to nie pomoże, wówczas może się Pani skonsultować z seksuologiem na NFZ bądź prywatnie.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org