Jak przesunąć okres o kilka dni?

Witam, mam takie pytanie.
Miesiąc temu przestałam brać pigułki antykoncepcyjne, ale się okazało, że mój kolejny okres wypada dokładnie w dzień mojego ważnego wyjazdu i absolutnie nie mogę mieć wtedy okresu :-) Czy mogę przyjąć pierwszą tabletkę 4 dni przed planowanym okresem, bo w tym dniu teoretycznie kończyłabym poprzednie opakowanie, gdybym je brała? Na pewno będę się jeszcze dodatkowo zabezpieczać, ale czy to spowoduje wstrzymanie miesiączki?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam, mam takie pytanie.
Miesiąc temu przestałam brać pigułki antykoncepcyjne, ale się okazało, że mój kolejny okres wypada dokładnie w dzień mojego ważnego wyjazdu i absolutnie nie mogę mieć wtedy okresu :-) Czy mogę przyjąć pierwszą tabletkę 4 dni przed planowanym okresem, bo w tym dniu teoretycznie kończyłabym poprzednie opakowanie, gdybym je brała? Na pewno będę się jeszcze dodatkowo zabezpieczać, ale czy to spowoduje wstrzymanie miesiączki?

Witam.
Prawdopodobnie przyjęte hormony spowodowałyby niepojawienie się miesiączki. Nie radziłabym jednak przyjmować tabletek w inny sposób niż jest to wskazane, czyli pierwsze opakowanie od pierwszego dnia krwawienia miesięcznego. Może to doprowadzić do rozregulowania układu hormonalnego w Pani organizmie. Warto natomiast wiedzieć, że pierwsze cykle po odstawieniu tabletek są często nieregularne i często trudno przewidzieć, kiedy pojawi się krwawienie. Nie jest więc wykluczone, że spodziewana miesiączka pojawi się kilka/kilkanaście dni później, niż wynika z obliczeń.
Pozdrawiam serdecznie!