Jak przygotować organizm do zapłodnienia in vitro?

witam Od 2 lat staramy sie z mezem o dziecko. Zdiagnozowano u mnie niedroznosc jajowodow. Zdecydowalismy sie na zabieg in vitro. Chcialabym zapytac co moge zrobic zeby zwiekszyc moje szanse. Jak przygotowac siebie i moj organizm do in vitro. Czy powinnam brac jakies witaminy itp ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak Pani zapewne wie obecnie można zakwalifikować się do częściowo refundowanej metody in vitro. Wtedy trzeba znajdować się pod opieką lekarzy z danej kliniki. Serdecznie polecam artykuł O IN VITRO będący w zbiorach naszego serwisu. Oczywiście warto stosować suplementację kwasu foliowego jak przed normalną ciążą.

Witaj,
Odpowiedni sposób żywienia, odżywiaj się zdrowo. Twoja dieta powinna zawierać likopen (pomidory), selen (ryby, orzechy), witaminę E (oleje, orzechy włoskie, laskowe), jod (chude ryby morskie, woda mineralna wzbogacana w jod np. Ustronianka z jodem) oraz kwas foliowy (suplementacja apteczna, zielone warzywa, banany, pomarańcze).
Nie zapomnij także o kwasach omega - 3 - ryby morskie, orzechy, oleje (oliwa z oliwek, olej lniany), poprawiają ukrwienie macicy.
Przede wszystkim się nie odchudzaj i spożywaj regularnie posiłki.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek