Jak przygotować się do badania moczu?

Witam, obecnie jestem w 22 tygodniu ciąży, odebrałam dzisiaj wyniki krwi i moczu, w badaniu ogólnym moczu poziom leukocytów został podkreślony na czerwono: Leukocyty 75 H Leu/mikrolitr, śluz nieliczne pasma, bakterie nieliczne. Czy mam się czym obawiać i zgłosić się do lekarza prowadzącego moją ciąże, czy poczekać do umówionej wizyty? Z góry dziękuje za odp
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Radziłabym wykonać jeszcze raz badanie moczu- uzyskany wynik bardziej wskazuje na pobranie moczu przy niewłaściwym przygotowaniu niż na infekcję (niska ilość bakterii)
Proszę przygotować jałowy pojemnik ( z apteki), przed pobraniem moczu umyć się dokładnie (!). Pierwszą partię moczu proszę wysiusiać do toalety, środkową "złapać" do pojemnika a resztę wysiusiać do toalety.
Pojemnik z moczem w miarę szybko zanieść do analizy.

Pozdrawiam