Jak przygotować się do pierwszej ciąży?

Mam 24 lata, mój partner 31. Chcielibyśmy mieć dziecko. Jak powinnam się przygotować do pierwszej ciąży? Dlaczego to trwa już ponad trzy miesiące skoro nasze wyniki są dobre?

Witam.

Okres starania się o dziecko może trwać nawet do 12 miesięcy (pod warunkiem regularnego współżycia) ze względu na czynniki takie jak:
- stres
- występowanie cykli bezowulacyjnych
- nieregularność cykli
- niestabilna gospodarka hormonalna
Myśląc o ciąży proszę przede wszystkim udać się na konsultację ginekologiczną by sprawdzić stan macicy i przydatków. Proszę również przyjmować kwas foliowy gdyż pomaga zapobiec wadom rozwojowym poczętego dziecka. I ostatnia rada - wyluzowanie i zrzucenie z siebie pesji zajścia w ciążę ponieważ często to właśnie emocje blokują organizm co tylko pogłębia frustrację.

Pozdrawiam.