Jak przyspieszyć proces wypróżniania?

Witam, proszę o poradę jak przyspieszyć proces wypróżniania. Od dawna długo przesiaduję w ubikacji, ale zauważyłem że to już nie tylko przez czytanie prasy, ale po prostu zwyczajnie tyle (20-30 min.) potrzebuję by do końca się wypróżnić. Co zrobić by tak jak inni załatwić potrzebę w kilka minut? Dodam, że zauważam krwawienie podczas dłuższego wypróżniania, poza tym nie mam innych objawów hemoroidów. Prowadzę siedzący tryb życia, mam 27 lat. Pozdrawiam

Może wizyta u lekarza? Krwawienia nie powinny mieć miejsca!
Samemu proponuję sprawdzić:
Po pierwsze - nawodnienie - ilość wypijanych na dobę płynów to min. 2 litry, przy czym mocna kawa, mocna herbata i alkohol nie liczą się - działają moczopędnie.
Po drugie - siedzący tryb życia - na dzień konieczne jest przejście min. 10 000 kroków.
Po trzecie - dieta - konieczne jest spożycie min. 0,5 kg warzyw i owoców na dobę
Po czwarte - bakterie jelitowe - zalecam kapsułki SANPROBI - bez recepty
Po piąte - w toalecie nie przesiaduje się! wizyta ma trwać krótko, w określonym celu, najlepiej regularnie, o tej samej porze dnia. Powodzenia - JN