Jak przytyć: ważę za mało?

Chciałbym przytyć, mam 13 lat ukończyłem w styczniu. Mam 160cm wzrostu i ważę 40kg, jestem najchudszy z klasy, wszystkie kości mi widać, szczególnie żebra. Pomocy, jak przytyć?

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała utrzymuje się od dłuższego czasu na tym samym poziomie być może masz pewne dolegliwości zdrowotne np. nadczynność tarczycy, które należy skonsultować z lekarzem. Jeśli natomiast Twoja masa ciała zwiększa się nieznacznie, ale stale oznacza to, że masz szybką przemianę materii, ale Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Warto, abyś zapoznał się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi u osób z niedowagą, znajdziesz je w artykułach w zakładce http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Dodatkowo jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia siłowe, najlepiej udać się do siłowni, gdzie trener ułoży dla Ciebie odpowiedni plan ćwiczeń.

Pozdrawiam.