Jak przytyć zdrowo?

Mam 12 lat i ważę 25 kg, a mam wzrostu 140 cm. Od razu mówię, że nie lubię wędlin, jedynie mogę zjeść kurczaka. Pomocy, co mam robić??

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała utrzymuje się od dłuższego czasu na tym samym poziomie lub spada być może masz pewne dolegliwości zdrowotne np. nadczynność tarczycy, które należy skonsultować z lekarzem. Jeśli natomiast Twoja masa ciała zwiększa się nieznacznie, ale stale oznacza to, że masz szybką przemianę materii, ale Twój organizm funkcjonuje prawidłowo. Warto, abyś zapoznała się z podstawowymi zaleceniami żywieniowymi u osób z niedowagą, znajdziesz je w artykułach w zakładce http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Możesz udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę, być może po próbach samodzielnego radzenia sobie z problemem, warto zaufać profesjonalistom.

Pozdrawiam.