Jak radzić sobie z lunatykowaniem męża?

Witam. Mój mąż lunatykuje, wydaje mi się, że głównie po wypiciu piwa (wystarczy 1-2 piwa). Dzisiaj zasnął w dzień, a po godzinie zaczął lunatykować, nie budziłam go, tylko czekałam, aż znów się położy i dopiero po chwili go obudziłam. Mąż ma 28 lat i ostatnio co kilka dni przyłapuję go na lunatykowaniu. Zaczęłam się obawiać o nasze dziecko, które za 3 miesiące się urodzi, aby przez sen nie zrobił mu nic złego. Jego lunatykowanie głównie przejawia się w chodzeniu po mieszkaniu, tępym wpatrywaniu się np. w ścianę lub sikaniu na krzesło, do umywalki. Co mamy robić? Czy to piwo może być przyczyną lunatykowania? Do kogo najlepiej udać się w Rzeszowie? Proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Lunatykowanie zazwyczaj polega na wykonywaniu prostych, rutynowych czynności (np. sprzątanie). Osoba lunatykująca może doznać urazu (np. usiłować prowadzić samochód, upaść z wysokości). Działania szkodliwe dla otoczenia zdarzają się rzadko.

Lunatykowanie należy zawsze różnicować z padaczką - konieczna jest więc konsultacja neurologiczna i badanie EEG.

Opisywana sytuacja może mieć związek z alkoholem, ktory niszczy prawidłową architektonikę snu i zmienia czynność bioelektryczną mózgu.

Doradzałabym też Pani skonsultowanie męża w poradni odwykowej oraz w poradni leczenia zaburzeń snu. Adresy takich ośrodków znajdzie Pani poniżej:
http://sennik.wieszjak.pl/inne/98049,Osrodki-leczenia-zaburzen-snu.html

Z pozdrowieniami