Jak rozładować stres i napięcie mięśniowe?

Jak rozladowac napiecie stresem? Czuje sie czasami bardzo nerwowa, piesci zacisniete, miesnie barkow twarde jak Skala, taki Stan potrafi caly dzien bys.

Jest bardzo wiele sposobów np. relaksacja neuromięśnowa, techniki oddechowe, masaże, dieta. Kluczem jednak jest niedoprowadzanie organizmu do takiego stanu oraz określenie przyczyny kt. może zawierać komponent organiczny lub funkcjonalny.

Witam,
rozładowanie wymaga najpierw rozpoznania przyczyny stresu.Jestes w "gotowości bojowej",jak wynika z opisu zacisnietych pięsci,więc zapraszam na "rozpoznanie wroga",zeby nie był nim cały świat.
To będzie praca z lękiem.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam.