Jak rozmawiać o seksie?

Strasznie wstydzę się rozmawiac o seksie, rozmanazaniu i seksualności.U mnie w domu to temat tabu. . Gdy w szkole słyszę słowoseks od razu robię się czerwona. Jest to dla mnie bardzo wstydliwe i żenujące. Teraz mówimy o takich sprawach na religi. Nie daję sobie z tym rady.Dodam jeszcze że sienawidzę siebie, uważam się za kogoś gorszego. Gdy mówiliśmy o tym na wdżr były tylko dziewczyny i było w miarę ok, ale gdy są chłopacy od razu się wstydzę. Ale nie chcę isc do psychologa. proszę o pmoc.

Dzień dobry.

Nie wynaleziono jeszcze lekarstwa na nieśmiałość, w szczególności tę związaną ze sferą seksualną człowieka, toteż wydaje się, że drogą internetową nie uzyska Pani satysfakcjonującej porady.
Podejście do różnych spraw, w tym do seksu, rozmnażania i seksualności wynosimy zwykle z domu. W niektórych przypadkach poglądy te bywają dość radykalne w związku z traktowaniem przez rodziców seksu i tematów z nim związanych jako coś wstydliwego, objętego tabu.
Możliwe, że w Pani przypadku tak właśnie się dzieje.

Witaj
Nieśmiałość i wewnętrzny brak akceptacji na rozmowy o seksie oraz edukacji w tej sferze jest związany z tym jak rozmawiało się na ten temat w domu lub jak nie rozmawiało się wcale. Tabu związane z tym tez nie pomaga młodym ludziom, natomiast nie polecam " podwórkowej edukacji ani internetu w szerokim tego słowa znaczeniu. Wielu specjalistów może ci odpisac na zadane pytania na swoich stronach. Poszukaj! Pozdrawiam