Jak rozpoznać astmę oskrzelową?

Witam,

moja młodsza siostra często ma katar. Nie jest przeziębiona, a mimo to musi często usuwać wydzielinę z nosa. Dodatkowo, cierpi też na męczący, suchy kaszel, szczególnie w nocy. Czy to może być astma?

Pozdrawiam

Witam.

Astmę rozpoznaje się na podstawie występowania typowych objawów, takich jak napadowa duszność, świszczący oddech, suchy, napadowy kaszel, niekiedy ucisk w klatce piersiowej, ewentualnie objawy innych chorób alergicznych, najczęściej alergicznego nieżytu nosa; na podstawie ewentualnych objawów przedmiotowych (stwierdzanych przez lekarza) oraz badań czynnościowych płuc (spirometria, PEF). Rozpoznawaniem i leczeniem astmy zajmują się najczęściej pulmonolodzy i alergolodzy.