Jak rozpoznać atak paniki?

Czy to atak paniki?Leczę się na zawroty głowy (zdarzały się stany przed omdleniowe) i ciągłe pisk w uszach.Laryngolog orzekł- zatkane trąbki słuchowe- biorę betanil forte.wczesniej antybiotyki przez 3tyg. Neur. wykluczył kręg. szyjny. Rano przy wyjściu do pracy odczuwamzdenerwowanie, dezorientację uczucie mdlenia.Czy to może być wina nerwicy? w lutym zemdlałem z niewiadomych powodów wkluczono padaczkę poprzez eeg i tk ale od tego momentu jestem przewrażliwiony na wszystko co się ze mną dzieje.

To moment, kiedy po wykluczeniu somatyki- warto udać się do psychoterapeuty. Wiele wskazuje na to, że opisane przez Pana objawy są nerwicowe. Najlepiej sobie z tym poradzić w trakcie psychoterapii.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie przez Internet diagnozy, czy opisywane przez Pana objawy mają charakter nerwicowy i psychosomatyczny, czy wyłącznie o charakterze medycznym. W pierwszym przypadku właściwą drogą jest konsultacja z psychologiem, w drugim - z lekarzami. Aby otrzymał Pan możliwie najlepszą i najszerszą pomoc warto wykorzystać obie drogi.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry.

Objawy, które Pan podaje mogą być wynikiem nerwicy i nieleczone najprawdopodobniej będą się nasilać. Sugeruję udanie się do psychoterapeuty. Z pewnością w trakcie psychoterapii dowie się Pan jak radzić sobie z objawami. Osobiście polecam swoim pacjentom z podobnymi objawami również konsultację psychiatryczną celem rozważenia ewentualnego wsparcia lekowego. Czasem należy leczyć nerwicę za pomocą leków, czasem przez psychoterapię a nierzadko łącząc obie te metody.

pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.