Jak rozpoznać orgazm u kobiety?

Witam , mam pytanie jak można rozpoznać orgazm u kobiety bo po prostu sama po sobie nie potrafię rozpoznać , czy są to takie fale przyjemne koło macicy ? :)

Dzień dobry!

Każda kobieta orgazm odczuwa inaczej i innymi słowami go opisuje. Z punktu widzenia fizjologiczne są to mimowolne, niekontrolowane skurcze mięśni pochwy, odbytu i okolic (również skurcze macicy, szyjki macicy - tzw. "platforma orgazmiczna"). Wiele kobiet doświadcza uczucia ciepła, błogości rozlewające się od pochwy, łechtaczki. Niekiedy jest to odczucie podobne do chwilowego paraliżu, silnego napięcia całego ciała, które następnie rozluźnia się. Po orgazmie powoli następuje powrót do naturalnego stanu ciała, pobudzenie stopniowo ustępuje.

Pozdrawiam!