Jak rozpoznać torbiele?

Jestem kobietą, 28 lat, od 15 roku życia mam miesiączkę, a raczej miałam...
Do tej pory z miesiąca na miesiąc co 28 dni, tym razem jest inaczej, co prawda dostałam miesiączkę z tym wyjątkiem, że trwała ona tylko jeden dzień, nie wiem, co się może dziać. Boję się, że może mam jakieś torbiele, bo moja mama miała taką przypadłość i jej siostra również, nie wiem natomiast, jakie są tego objawy?
Poza tym od 7 m-cy nie byłam u ginekologa, bo jestem w Niemczech i jakoś nigdy nie mam na to czasu, a przynajmniej do tej pory nie miałam takiej potrzeby, bo wszystko było w porządku.

Dodam jeszcze, że jak normalna dziewczyna uprawiam seks ze swoim partnerem, co prawda bez zabezpieczenia, bo staramy się o dziecko, ale sama już nie wiem, co się dzieje? Raczej jakbym była w ciąży, to nie dostałabym miesiączki.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli staracie się Państwo o dziecko w pierwszej kolejności proponowałabym wykonać test ciążowy. U niektórych pacjentek, w pierwszym trymestrze ciąży, w dniach spodziewanych miesiączek pojawiają się krwawienia, które można pomylić z miesiączką. Różnią się jednak one charakterem, są mniej obfite, mogą mieć inny kolor. W Pani przypadku mamy właśnie taką sytuację, więc warto sprawdzić, czy nie doszło do zapłodnienia.

Torbiele jajnika najczęściej objawiają się bólami podbrzusza (często ból zlokalizowany jest na wysokości jajnika), krwawieniami międzymiesiączkowymi, zaburzeniami miesiączkowania. Z Pani opisu nie wygląda to zatem na torbiel.

Pozdrawiam