Jak rozpoznać uzależnienie od alkoholu?

Witam,zdarza mi sie często spożywać alkohol odczuwam dość mocną ochotę napicia się następnego dnia, lecz odczuwam ze to nie jest fizyczna potrzeba lecz psychiczna . czy to moze byc uzaleznienie? Jak sobie poradzic z tym?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli odczuwa Pan coś w rodzaju przymusu do picia w dniu następnym po spożyciu alkoholu można już mówić o uzależnieniu. Póki nie jest za późno warto skorzystać z pomocy specjalisty.