Jak rozrobić glukozę przed badaniem stężenia we krwi?

Witam
Mam niedługo badanie stężenia cukru we krwi, pani ginekolog kazała mi wypić glukozę - 50 g w domu, na godzinę przed wizytą i przyjechać na badanie krwi, jak rozrobić tę glukozę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Należy rozpuścić 50 g glukozy w szklance wody i wypić. Będzie bardzo słodkie i nieprzyjemne, ale na pewno da radę Pani wypić. Najlepiej, jeśli wyciśnie Pani do szklanki całą cytrynę, wtedy będzie dużo łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie!