Jak rozróżnić ból jądra od bólu pachwiny?

Mam pytanie odnosnie lewego jadra od jakiegos czasu czyje dokuczliwy bol z lewej strony pachwiny..ciezko jest stwierdzic czy boli mnie jadro czy pachwina bol siega lewego uda,pozatym zaówarzylem od pewnego czasu po odbytym stosunku z żona lewe jadro staje sie jakby wcisniete do srodka ciezko to okreslic jak to moze wygladac po 10 minutach wraca do swojeg normalnego wygladu ten dziwny wyglad objawia sie zawsze podczas podniecenia az do erekcji...bardzo mnie to nie pokoji

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ból jest uczuciem bardzo subiektywnym. Nie ma więc wyraźnych kryteriów, które pozwoliłyby odróżnić która struktura daje dolegliwości.
W związku z zaobserwowanymi przez Pana objawami wskazana jest konsultacja urologiczna.
Niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego przez lekarza. Należy także rozważyć wykonanie USG jąder. Przyczyną problemu może być przepuklina pachwinowa, ale także inne zaburzenia w strukturze anatomicznej kanału pachwinowego i/lub jądra.