Jak rozróżnić menopauzę od zwykłego zmęczenia?

Witam.Mam 40 lat i problem. Odstawialam tabletki anty 2 miesiace temu. Pierwsza miesiaczka po odstawieniu byla normalnie po 28 dniach , tak mialam od zawsze(czasem29 dni) a teraz spóznia sie 3 dzien. Test robilam wczoraj- negatywny. Senna jestem, i nudnosci mam czasami. Nie wiem co myslec??Menopauza??Czy co?? Prosze o rade??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wystąpiła nie miesiączka, a tzw. krwawienie z odstawienia. Miesiączką nazwać będzie można krwawienie, które nastąpi dopiero teraz.
Może być ono opóźnione z powodu zaburzeń hormonalnych (jako efekt stosowanej antykoncepcji). Jeśli krwawienie miesięczne nie pojawi się w najbliższych tygodniach powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza ginekologa.