Jak rozróżnić owulację od choroby?

Witam. Od dwóch cykli zauważyłam,że tak okolo 14-15 dnia cyklu zaczynaja mnie bolec piersi....czy to jest objaw choroby czy owulacji np.? Dodam ze od dwoch miesięcy biore leki na niedoczynnosc tarczycy...ze stwierdzeniem choroby hasimoto. Czy to tarczyca moze byc powodem bólu piersi??? Ja ciagle mam nadzieje ze to oznaka ciazy bo nie ukrywam ze staramy sie zmezem od kilku miesiecy o dziecko czy z choroba hasimoto i leczona tarczyca moge zajsc w ciaze?? prosze oo odpowiedz. Pozdrawiam:)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból piersi w okresie owulacji jest stanem dość charakterystycznym dla niektórych kobiet. Przy współistnieniu choroby tarczycy zajście w ciążę może być utrudnione co nie oznacza jednak iż jest niemożliwe. Najważniejsza jest odpowiednia kontrola choroby.

Powinna zapoznać się Pani z tym artykułem . Czy badała Pani sobie witaminę D w organizmie? Jeśli nie to koniecznie trzeba to zrobić. Szanse na ciąże są, ale warto wcześniej mocno uporządkować swoją dietę i styl życia. Państwa przygotowania do macierzyństwa powinien monitorować dobry ginekolog, proszę wysłać zapytanie do fundacji "Jak motyl" czy nie współpracują z endokrynologiem w okolicy gdzie Pani mieszka. http://www.jakmotyl.pl/images/dokumenty/Pod_rzadami_tarczycy.pdf