Jak schudnąć 15 - 20 kg?

Witam. Nigdy nie byłem szczupły (mam 165 cm wzrostu) Zawsze ważyłem ok 70 kg. Kilkanascie lat temu zachorowałem na nerki i zacząłem się dializować. Ok 6 lat temu miałem przeszczep nerki i od tamtej pory biorę Encorton 5 mg a moja waga zwiększyła się do ok 90 kg. 3 razy w tygodniu chodze na ćwiczenia, nerka działa prawidłowo ale waga nie spada nawet o kulogram. Czy da się to zmienić? Tak jak napisałem w pytaniu, chciałbym schudnąć ok 15 - 20 kg. Pozdrawiam.

Witam,

Lek, który Pan bierze - Encorton - sprzyja wzrostowi masy ciała, a także obrzękom. Część Pana masy ciała to może być woda zgromadzona w tkankach. Niestety lek ten powoduje spadek metabolizmu z czym bardzo ciężko jest walczyć. Proponowałabym jeść 5 niewielkich, ale pewłnowartościowych posiłków w ciągu dnia oraz więcej się ruszać - obie te rzeczy mają wpływ na podniesienie metabolizmu, czyli tempa zachodzenia procesów wewnątrz organizmu. Jedyne, jak Pan może walczyć z przybieraniem na masie ciała to bardzo regularny sposób odżywiania się i codzienne ćwiczenia.

Pozdrawiam.