Jak schudnąć 15 kg albo i więcej?

Witam, jestem Paulina i mam 15 lat. Mam ok. 160 cm wzrostu i 75 kg :(. Chciałabym zrzucić zbędne kilogramy i nie wstydzić się swojego wyglądu. Przyznam, nie jestem osobą o dużej aktywności fizycznej. W szkole nie ćwiczę na w-fie i basenie ponieważ jestem chora na epilepsję. Ale moja choroba nie jest poważna, mam lekką padaczkę wewnętrzna. Lekarz neurolog mówił, że nie mogę ćwiczyć ćwiczeń o dużym wysiłku fizycznym np pływanie. Nie wiem czemu tak jest przy tej chorobie. Stosowałam różne diety niestety już po miesiącu się poddawałam no i był efekt jo-jo. Co mam zrobić, by schudnąć chociaż te 15 kg? Nie chcę być obiektem do wyśmiewania, chcę być ładna. Potrafię dążyć do celu ale nie wiem jak mam się do tego zabrać? Co powinnam jeść? Jaki powinnam mieć jadłospis dnia? Staram się jest słodyczy i fast foodów, ale czasem zjem co nieco. Proszę pomóżcie mi jak powinna wyglądać moja dieta? Chciałabym do wakacji zgubić zbędne kilogramy.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 29.29.
Oznacza to (na siatce centylowej) otyłość.
Twoje odchudzanie powinno przebiegać pod okiem dietetyka/lekarza.
Masz bardzo duży "bagaż" nadprogramowych kilogramów, stąd odchudzanie będzie długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niedoborów składników pokarmowych.
W przypadku epilepsji bardzo duża aktywność może zwiększać ryzyko ataków.
W literaturze można spotkać się ze stosowaniem diety ketogennej (o zwiększonej zawartości tłuszczu) w celu zminimalizowania częstości napadów padaczki.
Czy lekarz nie zalecał Ci takiej diety?
Pozdrawiam