Jak schudnąć 15 kg w 3-4 miesiące?

Witam, jestem kobietą, mam 19 lat, 164 cm wzrostu i ważę 64 kg. Moim głównym problemem jest wystający brzuszek i za grube uda. Chciałabym do stycznia ważyć około 50 kg. Co powinnam jeść, a czego absolutnie mi nie wolno? Bardzo mi zależy na stracie tych zbędnych kg. Nie wyglądam grubo, ale czuję się niekomfortowo.

Witam serdecznie,

w tej chwili Twoje BMI wynosi 23,8, więc mieści się jeszcze w granicach normy (18,5-25). Zakładając, że będziesz chudła w prawidłowym tempie, czyli maksymalnie 1kg/tydzień, to jest szansa, że w ciągu 4 miesięcy schudniesz tyle, ile oczekujesz. Uważam jednak, że takie odchudzanie nie jest Ci potrzebne.

Spróbuj na poczatek ,,zrzucić'' kilka kilogramów - być możesz poczujesz się lżej i lepiej.  Zwiększ aktywność fizyczną uprawiając np. biegi, pływanie, jazdę na rowerze. Zwłaszcza, że chcesz odchudzić brzuch i uda. Powinnaś uzbroić się w cierpliwość i wykonywać regulane ćwiczenia na te partie ciała.

Do tego oczywiście zdrowa dieta - powinnaś zmniejszyć kaloryczność posiłków unikając produktów wysokocukrowych (słodycze, desery, miód, dżemy, soki słodzone, polewy, biała mąka itp) oraz wysokotłuszczowych (fast food, tłuste mięsa i sery, masło, śmietana itp).

Mimo wszystko polecałabym jednak wizytę u dietetyka, który dobierze odpowidnią dietę i będzie kontrolował cały proces odchudzania. Odchudzając się na własną rękę, możesz doprowadzić do niedoborów składników odżywczych w organizmie, co będzie miało niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie i urodę.

Pozdrawiam