Jak schudnąć 2 kg w tydzień?

Jestem 17-letnim chłopakiem. Nie wiem czemu, ale przytyłem 2 kg. Codziennie trenuję i codziennie robię ponad 200 brzuszków. Jem pieczywo razowe, mało słodyczy, rzadko coś pieczonego lub na tłuszczu. Czy mógłbym przytyć przez robienie brzuszków? Mam 181 i ważę 77 kg, a marzę o 75 kg.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 23,54.
Na siatce centylowej odpowiada to prawidłowej masie ciała, nie ma powodów, abyś się martwił.
Jeśli ćwiczysz od dłuższego czasu, możliwe że przyrost masy jest wynikiem rozwoju "mięśni".
Możliwą przyczyną jest także to, że zmienił się Twój wzrost, co "pociągnęło za sobą" również zmianę w wadze.
Jeśli jednak obawiasz się, że przyczyna była inna, nie zaszkodzi rozmowa z lekarzem.

Pozdrawiam