Jak schudnąć 20-30 kg w 3 miesiące? - proszę o radę

Witam :* Mam 12 lat i mam problem z nadwagą: mam 175 cm wzrostu i 80 kg. W tym roku idę do gimnazjum i nie wiem jak się pozbyć nadwagi. Zaczęłam stosować "Goodbye apetite" i to rzeczywiście działa, jem mniej, ale to za mało; chcę schudnąć ok. 25 kg w 3 miesiące. Jak to zrobić? Proszę o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witaj!
Realnie rzecz biorąc utrata 25-30 kg. w ciągu trzech miesięcy bez ryzyka efektu jo-jo i negatywnych efektów zdrowotnych jest praktycznie niemożliwa.
Jesteś bardzo młodą osobą i Twój organizm jeszcze się rozwija, więc nie możesz go narażać na gwałtowne niedobory składników pokarmowych. Powinnaś zastosować zbilansowaną dietę oraz włączyć aktywność fizyczną. Nie stawiaj sobie za cel utraty aż 30 kilogramów. Twoje BMI przy wadze 50kg, zakładając, że wzrost się nie zwiększy, wynosiłoby tylko 16,32, a to zdecydowanie za mało.
Jeśli chodzi o szczegóły: Postaw na aktywność fizyczną, wybierz jakiś sport - rower, skakanka, steper, basen, bieganie itp. Forma treningu to albo aeroby, albo trening interwałowy (ten drugi jest skuteczniejszy). Do tego ćwiczenia na poszczególne partie ciała (ramiona, brzuch, nogi) – 2-3 razy w tygodniu, po 20-30minut.
W diecie wyklucz słodycze, fast-foody i tłuste potrawy. Unikaj nadmiaru ziemniaków, makaronów i ogólnie produktów mącznych (pierogi, naleśniki) oraz pieczywa. Jedz dużo warzyw i owoców oraz pij dużo płynów (najlepiej woda mineralna, herbaty, unikaj napojów słodzonych).
Do tego wszystkiego uzbrój się w cierpliwość, bo lepiej schudnąć wolniej, a na stałe.
Powodzenia!
Pozdrawiam.