Jak schudnąć 20 kg w 2 miesiące?

Mam 15 lat, 172cm wzrostu i ważę 85kg :( Strasznie się tego wstydzę. Za dwa miesiące jadę do lekarza (ortopedy) umówić się  na zabieg. Bardzo bym chciała schudnąć choćby te 20kg w najmniej 2 miesiące a najwięcej 3. Staram się  ćwiczyć, robie brzuszki i unikam fast- foodów i słodyczy ale to nie pomaga. Kiedyś próbowałam diet ale nie dam rady ich utrzymywać ponieważ jest wiele rzeczy których nie jem a nie ma takiej diety która nie miałaby tych akurat dań w diecie. Proszę o pomoc.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Tak szybka utrata masy ciała wiąże się bardzo często z wyniszczeniem organizmu oraz jest obarczona bardzo dużym ryzykiem efektu jo-jo. Twoja masa ciała wykracza ponad 97. centyl. Taka sytuacja wymaga konsultacji z lekarzem. Podczas wizyty będzie możliwe zdiagnozowanie przyczyny zbyt wysokiej masy ciała. Jeśli zostanie wykluczone podłoże chorobowe powinnaś dostać skierowanie do dietetyka, który rozsądnie pokieruje procesem odchudzania. Stosowanie się do zaleceń specjalistów daje duże szanse na pozbycie się problemu.