Jak schudnąć 20 kg w około 4 miesiące?

Witam! Mam 12 lat i wielki problem ... Ważę 64 kg przy wzroście 156 i chcę schudnąć gdzieś tak 20kg w około 4 miesiące. W ciągu 1,5 roku przytyłam niecałe 20 kg! Chcę schudnąć wolno ale "zdrowo", a jednocześnie utrzymać wagę (jeśli schudnę) na długi czas. Jestem dosyć rozwinięta fizycznie jeśli oto chodzi ;) Jeśli się przyda dla uzmysłowienia to to są moje wymiary : Biodra: 93 Udo: 54 Talia: 78; Biceps: 30. Bardzo bym prosiła o konkretną dietę co mam jeść w jakich ilościach itp., gram w siatkówkę 3 razy tygodniowo mniej niż 2godz. ale to dodatkowo =)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z siatek centylowych można wywnioskować, że Twój wzrost jest prawidłowy w odniesieniu do wieku. Powinien niepokoić fakt masy ciała wykraczającej ponad 97. centyl. Oznacza to iż jest ona zbyt wysoka w odniesieniu zarówno do wzrostu jak i wieku. Ponieważ nadmierna masa ciała u młodzieży może mieć podłoże chorobowe powinnaś udać się do lekarza. Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę, gdyż może to skutkować zaburzeniami w rozwoju.