Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Mam 22 lata

Mam 22 lata, 160 cm wzrostu i 62-63 kg. Chciałabym schudnąć, ale nie wiem jak... jem 4 posiłki dziennie, ale dokładnie nie wiem co jeść, od czego nie przytyję... Mam w domu rowerek treningowy, ale nie wiem ile razy w tygodniu po ile minut powinnam ćwiczyć... Chodzi mi o takie minimum...
22 LAT ponad rok temu

Witam.

Pani BMI wynosi ok. 24,5 - jest w górnej granicy normy (od 25 zaczyna się nadwaga).
Jeżeli chce Pani pozbyć się kilku zbędnych kg to powinna Pani zwrócić uwagę na:

1. ilość i regularność posiłków - najlepiej 5x dziennie o tych samych porach, posiłki niewielkie
2. wybór produktów - zgody z piramidą żywienia. Głównym źródłem energii powinny być produkty zbożowe z pełnego przemiału: chleb razowy, brązowy ryż, grube kasze, makarony pełnoziarniste, płatki naturalne. Z moich doświadczeń wynika, że lepsze efekty uzyskuje się jedząc ww. produkty do obiadu (eliminujemy je z podwieczorku i kolacji). Dieta powinna zawierać duże ilości warzyw, zarówno surowych jak i gotowanych (z gotowanych wykluczamy marchewkę i buraki, ponieważ mają wysoki indeks glikemiczny). Owoce - ok. 300 g dzienne czyli np. 2 średnie jabłka. Jemy przetwory mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu, chude mięso, ryby, rośliny strączkowe. Z tłuszczów wybieramy oliwę z oliwek i masło (tłuszcze spożywamy w bardzo niewielkich ilościach,  maksymalnie 2 łyżki oliwy dziennie, masło - 1-2 łyżeczki dziennie). Eliminujemy słodycze, słone przekąski, produkty typu fast food, produkty z białej mąki, cukier, tłuste mięsa/wędliny, zawiesiste zupy / sosy, słodzone napoje gazowane.
3. Płyny - pijemy dużo wody, 1,5-2 l dziennie
4. Kaloryczność - Pani podstawowa przemiana materii wynosi ok. 1450 kcal i tyle mniej więcej powinna Pani zjadać dziennie
5. Aktywność fizyczna - jak najbardziej pożądana. Zaleca się minimum 30 minut ruchu dziennie. Jeżeli chodzi o rowerek to proponuję 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut (oczywiście na początku pewnie będzie Pani jeździć krócej, ważne jednak, żeby min. 3-4x w tygodniu). Zachęcam też do spacerów / szybkiego marszu.

W załączeniu linki do artykułów, z których dowie się Pani więcej nt. zdrowych nawyków żywieniowych. Zachęcam do przeczytania.

Pozdrawiam serdecznie i zyczę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida