Jak schudnąć, bądź poprawić wygląd swojej sylwetki?

Mam 16 lat, ok. 165 cm wzrostu i ważę ok. 80 kg. Jedyne, co mnie martwi w wyglądzie mojej sylwetki, to cellulit, zwłaszcza na udach. Mam bardzo umięśnione uda i łydki, ponieważ często uprawiam gimnastykę, a dodatkowa " porcja " cellulitu sprawia wrażenie, jakbym miała jeszcze grubsze uda. Mam duże piersi, szczupłą talię i szerokie biodra. Wymiary mojego ciała wynoszą: 100-82-110. Co mam zrobić, aby pozbyć się cellulitu? Od dłuższego czasu stosuję tabletki odchudzające Big Active La - Karnita i piję bardzo dużo herbat ziołowych (np. Big Active zioła mnicha). Stosuję również balsam ujędrniający skórę z kofeiną i lipidami. Co mam robić, aby zrzucić cellulit i wreszcie założyć mini? Dodam też, że moja mama w moim wieku miała takie same nogi i mój tata również, ale mi na prawdę zależy na ujędrnieniu skóry na udach. Proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę, dlatego musisz zacząć dbać o swój sposób odżywiania. Aby pozbyć się cellulitu ważne są zarówno ćwiczenia jak i odpowiednie odżywianie. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, które mają działanie przeciwobrzękowe, zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, który spowalnia wchłanianie tłuszczów, a także są bogate w antyoksydanty niezbędne w redukcji cellulitu. Jedz także inne węglowodany złożone – produkty pełnoziarniste. Unikaj natomiast białego pieczywa, słodyczy, produktów typu fast food, słodkich i gazowanych napojów oraz potraw smażonych.

Zanim zaczniesz stosować jakąkolwiek dietę zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się zastosuj http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję taki zestaw: 15 minut ćwiczeń siłowych – brzuszki, pompki damskie, przysiady, ćwiczenia z ciężarkami i inne, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Dodatkowo codzienne stosuj kremy ujędrniającą, ponieważ tylko regularne ich stosowanie połączone z dietą i ćwiczeniami mogą przynieść efekt.

Zajrzyj także do artykułu poświęconego szczupłym udom http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-szczuple-uda

Pozdrawiam.