Jak schudnąć do 57 kg?

Cześć, Mam 169 cm wzrostu i ważę 60 kg. Chciałabym ważyć w okolicach 55, 56 kg (max 57kg). Nie wiem, jak mam to zrobić. Dodam, że regularnie ćwiczę na wychowaniu fizycznym w szkole i uczęszczam na SKS 3 razy w tygodniu. Jednak nie widzę żadnych efektów trenowania. Chcę wyeliminować tłuszcz, najbardziej na brzuchu. Ponadto jem obiady w szkole i to jest duży problem dla określonej diety. Na tych obiadach jem tylko mięso i surówkę, unikam ziemniaków, czasem jem zupę i owoc na deser. Jak mam uzyskać wymarzoną wagę? Proszę o pomoc! Potrzebuję skutecznej diety!
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Jeśli masz problem z tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, polecam ćwiczenia siłowe na tę partię ciała, połączone z ćwiczeniami wytrzymałościowymi. Na brzuch polecam zwłaszcza pływanie. Wykonuj przykładowo 20 minut ćwiczeń siłowych np. brzuszki, pompki, i inne, a potem minimum 30 minut ćwiczeń tlenowych. Świetne będzie pływanie, które wysmukla brzuch, przy czym nie jest męczące. Dodatkowo zajrzyj do ćwiczeń na naszej stronie www.abccwiczenia.pl.

Być może popełniasz także podstawowe błędy żywieniowe, które utrudniają skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Bardzo dobrze, że spożywasz obiady w szkole, dzięki czemu Twój mózg pracuje cały dzień, metabolizm nie spowalnia, a Ty czujesz się zregenerowana. Równie ważne jest spożywanie śniadań, II śniadań oraz lekkich kolacji. Między tymi posiłkami nie powinnaś podjadać. To bardzo ważne, bo organizm każdy zjedzony produkt traktuje jak posiłek. Unikaj niezdrowych przekąsek, które można kupić w sklepiku - wybieraj kanapki zrobione w domu, jogurty naturalne, warzywa czy owoc. Dodatkowo zajrzyj do wskazówek zawartych w artykule i postaraj się do nich stosować - http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Pozdrawiam