Jak schudnąć i jak wyćwiczyć mięśnie brzucha?

Witam, mam 15 lat, ważę 53kg przy wzroście 159cm, jest to dobra waga ale nie zadowalająca mnie, chcę ważyć 49 kg i mieć widoczne mięśnie brzucha, dlatego chcę schudnąć właśnie z tej partii ciała i nóg, ale nie wiem jak się za to zabrać. Jestem w klasie sportowej o profilu siatkowym lecz przez granie w siatkówkę nie chudnę wgl. Chciałabym wiedzieć jak się odżywiać i jak ćwiczyć. Proszę o pomoc. ;)
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała rzeczywiście znajduje się w normie. Aby wpłynąć na modelowanie mięśni brzucha i ud konieczne jest regularne stosowanie ćwiczeń skupionych właśnie na tych partiach.
Polecam poniższe artykuły
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki
W kwestii diety proponuję:
- regularne spożywanie posiłków (5 w ciągu dnia)
- wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych
- spożywanie pełnowartościowego białka w postaci chudego mięsa i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu
- unikanie kalorycznych dań i przekąsek : żywności typu fast food, słodyczy, paluszków, krakersów itp.
- stosowanie lekkostrawnej obróbki kulinarnej - gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w folii

Witam . Niestety na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Powinnaś zgłosić się do specjalisty , który przeprowadzi dokładny wywiad i na jego podstawie podejmie odpowiednie kroki.pozdrawiam