Jak schudnąć i utrzymać wagę?

Dzień dobry, mam 14 lat i 170 cm wzrostu. Ważę 64 kg i chciałabym schudnąć do 57-56. Ostatnio przez rok nie miałam wf-u ani żadnych ćwiczeń fizycznych, więc przybrałam na wadze. Mam tez cellulit na nogach, co mi przeszkadza i chciałabym się tego pozbyć. Brzucha mi nie widać, ale czuję, że ważę za dużo ;/ . Ostatnio ciągle jem mleko z płatkami, orzechy, a poza tym praktycznie nic więcej. Jem niektóre warzywa, a owoców prawie wcale. Bardzo lubię grać w kosza, ale nie zawsze jest okazja, żeby się ruszyć z domu przez szkołę i naukę. Jem bardzo mało słodkich rzeczy, żadnych chipsów ani cukierków. Nie wiem dlaczego ważę aż 64 kg, chociaż wiem, że mój wskaźnik BMI jest ok. Zaznaczę, że różnie wracam ze szkoly do domu i nie zawsze udaje mi się jeść o wyznaczonych porach. A moje drugie pytanie to: co trzeba jeść, aby mieć silne, twarde paznokcie i mocne lśniące wlosy. Ponieważ moje paznokcie bardzo szybko się rozdwajają, a włosy wypadają garściamik, a mam je bardzo gęste. Co powinnam jeść, aby poprawić ich kondycje? Czy mogłabym prosić o jakąś dietę, żeby zrzucić te kilogramy? Dodam, że mam wysoką motywację i będę jej przestrzegać :) Z góry dziękuję :)
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 22,14, co na siatce centylowej odpowiada prawidłowej masie ciała. Nie polecę więc diety odchudzającej - tymbardziej, iż Twój organizm ciągle się rozwija.

Jeśli chodzi o cellulit, najważniejsze będzie:
- wypijanie niegazowanej wody mineralnej (co przyśpieszy proces oczyszczania organizmu z toksyn),
- codzienne masaże skóry,
  - ciepło-zimne natryski,
- codzienne ćwiczenia fizyczne,
- dbanie o prawidłową masę ciała.

Jeśli chodzi o zdrowe włosy i paznokcie, w Twojej diecie nie może zabraknąć:
- pełnoziarnistych produktów zbożowych (ciemnego pieczywa, pełnoziarnistych płatków śniadaniowych, brązowego ryżu, kasz gruboziarnistych),
- orzechów, nasion dyni, słonecznika, sezamu,
- warzyw i owoców.

Pozdrawiam