Jak schudnąć? Jak pozbyć się grubych nóg?

Hej. Mam 16 lat... Mój wzrost to 160 cm, a ważę 75 kg. Na wakacjach schudłam, jednak trochę kilogramów mi powróciło... Mam bardzo grube nogi i nie wiem już, co robić. Najgorzej wyglądają łydki... Jak mogę je trochę "zmniejszyć"? Jakimiś ćwiczeniami? Tylko jakimi? Chciałabym wyglądać jak normalna nastolatka, zakładać spódnicę, sukienki, jednak to niemożliwe:( Przez mój wygląd mam strasznie niską samoocenę... Chciałabym mieć płaski brzuch i w miarę wyglądające nogi... Niestety, obecnie nie mam za dużo czasu na jakąkolwiek aktywność ruchową... Staram się jeść warzywa i nie jeść po godzinie 18, jednak to nic nie pomaga... Błagam, pomóżcie mi:( Co ja mam zrobić?

Witam!

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie abccwiczenia.pl.

Dla szczupłych ud i pośladków najistotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie. Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy). Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance.

Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie i zmotywuje do systematyczności.

Obwód pupy, bioder i ud pozwalają zmniejszyć zajęcia aerobiku. Są to: ABF, rowery (spinning), fat burning (zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej), step (zajęcia na stepie), dance (układ choreograficzny, taneczny) oraz magic bar (zajęcia ze sztangami i dużą ilością wypadów i przysiadów).

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z diety należy wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam ciepło

PS Pamiętaj, aby codziennie na aktywność fizyczną przeznaczać ok. 30 minut.