Jak schudnąć mając 13 lat?

Mam 13 lat i ważę aż 68 kg przy wzroście 160 cm. Jeśli chodzi o ćwiczenia, to jeżdżę konno 2 razy w tygodniu po 2h i ćwiczę na lekcjach w-f. Próbowałam różnych diet, np. białkowej i żadna nie działała. Najczęściej zjadam 2-3 posiłki dziennie i staram się, aby było w nich jak najmniej tłuszczu. Staram się także ograniczać słodycze. Zależy mi, aby schudnąć około 18 kg.

Witam,

Twoja masa ciała świadczy o nadwadze, dlatego powinnaś pomyśleć o właściwej diecie. Nie oznacza to, że popularne diety odchudzające np. białkowa będą dla Ciebie odpowiednie! Powinnaś przede wszystkim uświadomić sobie, że masa ciała i pożywienie wpływają na Twoje zdrowie obecnie i w przyszłości, dlatego warto o nie dbać.

Na początek musisz wiedzieć, że nie możesz nadmiernie ograniczać kalorii, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm potrzebuje pożywienia do prawidłowego funkcjonowania, rozwoju i wzrostu. Dodatkowo zmniejszając podaż kalorii zmniejszasz metabolizm, który jest odpowiedzialny za szybkość spalania energii. Dlatego powinnaś regularnie dostarczać mu energii, co 2-3 godziny w postaci małych i lekkich posiłków. Ważne jest aby spożywać śniadanie, które napędza metabolizm na cały dzień oraz dostarcza energii na długi czas, pamiętaj też o drugim śniadaniu, obiadu, podwieczorku i kolacji.

Pij duże ilości płynów, ale pamiętaj, żeby nie były to napoje gazowane i słodzone. Więcej dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Równie ważna jest aktywność fizyczna.

Pozdrawiam