Jak schudnąć? Mam muskularne ramiona.

Mam 16 lat, 160cm wzrostu i ważę 54kg. Zdaniem moich rodziców jestem szczupła. Jednak ja nie czuje sie taka, mam szerokie biodra i grube ręce. Najbardziej moje ręce mi sie nie podobają, mam muskularne ramiona:( A ja chce szczuplutkie rączki. Wstydzę sie nawet ubrać bluzkę z krótkim rękawkiem albo bez rękawków bo wygladam jak umięśniony chłopak... Czy jest jakaś dieta, lub jakieś ćwiczenia które wysmuklą moje muskularne ręce? Prosze pomóżcie:(
16 LAT ponad rok temu

Witam,
Wiek 16 lat to okres dużego sceptycyzmu w stosunku do własnego ciała - na szczęście z czasem mija :)
Twoja masa ciała mieści się w normie, stąd nie polecam diety odchudzającej.
Spróbuj ćwiczeń z hantlami.
Najlepiej gdybyś skorzystała z oferty jakiejś siłowni i ćwiczyła pod okiem instruktora, który zadba o prawidłowość wykonywanych ruchów.
Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń może skutkować urazami, stąd warto poświęcić chociażby miesiąć na treningi pod okiem specjalisty.
Pozdrawiam