Jak schudnąć po ciąży!? Pomóżcie, proszę!

Mam 25 lat wzrost 167cm, waże 87kg, urodziłam dwójkę cudownych dzieciaczków, ale przeraża mnie waga moja, nigdy tyle nie ważyłam ,przed ciążą pierwszą ważyłam 57kg, a przed drugą już 74 kg. Bardzo proszę o pomoc!? Pozdrawiam serdecznie
25 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisała Pani jak dużo czasu minęło od porodu, czy nadal karmi Pani piersią, czy rodziła siłami natury, czy też przez cesarskie cięcie.
Są to ważne informacje.

Na podobne pytanie odpowiedziałam już pod adresem:
/pytania/mam-problem-schudnac-po-porodzie,
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-schudnac-po-ciazy-0.

Powyższe zalecenia mogą być zastosowane w przypadku, gdy zaprzestała Pani karmienia piersią i jest zdrowa.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Przykładowe ćwiczenia są dostępne w serwisie: www.abccwiczenia.pl.

Pomocne mogą być:
- masaże,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Pozdrawiam