Jak schudnąć po urodzeniu dziecka?

Miesiąc temu urodziłam dziecko, już trzecie. Miałam przerwy 8 lat, Wiem, że to długi okres, ale po tych dwóch pierwszych porodach chudłam od razu. A tu minął miesiąc, a ja wciąż mam troszkę obwisłego tłuszczyku na brzuchu i sflaczałe piersi, a karmiłam tylko 2 tygodnie. 1. Około 60 kg, kobieta, 32lata, normalny tryb życia, raczej teraz domowy , ale i w pracy siedzacy, 2. Nie, nie było konieczne odchudzanie ani diety. 3. Nie, nie wystepują. 4. Nie mam takiej potrzeby, ja poprostu jestem po porodzie. 5. Jem wszystko na co mam ochote. 6. Nie.
ponad rok temu

Witam!

W Pani przypadku kluczową sprawą będzie aktywność fizyczna, zwłaszcza ćwiczenia siłowe, poprawiające kondycję mięśni. Na brzuch najlepsze będą tzw. brzuszki, natomiast na piersi wszelkie ćwiczenia rąk z ciężarkami. Proszę pamiętać o wypijaniu ok. 2 litrów niegazowanej wody dziennie - poprawi ona metabolizm międzykomórkowy, który także poprawi kondycję skóry.

To, co może Pani jeszcze zrobić to regularnie się odżywiać i starać się wybierać produkty pełnowartościowe - pieczywo razowe, jajka, mięso drobiowe, dużo warzyw i owoców, oliwa z oliwek, chudy nabiał - jogurty naturalne, kefir, mleko 0,5%, chude sery twarogowe. Posiłki powinny być częste, ale niewielkie.

Nie powinna Pani jeść potraw smażonych, słodyczy, słonych przekąsek i pić słodzonych napojów gazowanych - wszystko to powoduje duży wzrost kaloryczności diety i odkładanie się tkanki tłuszczowej na skutek za dużej podaży energii.

Jeśli Pani wcześniej szybko chudła, a teraz jest inaczej, prawdopodobnie zmniejszył się Pani metabolizm. W końcu jest Pani starsza o 8 lat, a to nie pozostaje bez znaczenia dla przemiany materii. Powyższe rady powinny Pani pomóc go zwiększyć, a "fałdki" znikną przy regularnym treningu siłowym mięśni, odpowiadających za te partie ciała.