Jak schudnąć podczas słabości do słodyczy?

Hej. Mam pytanie . Mam 18 lat i jestem niezadowolona ze swojej figury. Mam 158cm wzrostu wazę prawie 60 kg i czuje sie fatalnie z tą wagą. Chce schudnąć ale nie wiem Jak . Moja najwieksza słabością są słodycze. Niestety nie moge ćwiczyc bo mam miec za niedługo operacje na kolano. Czy mozna bez ćwiczeń schudnąć?Jak tak to proszę o pomoc!

Lek. Marta Gryszkiewicz

W pierwszej kolejności musi Pani wyeliminować z diety słodycze i wdrożyć choćby niewielka aktywność fizyczną.

Witam Panią,

Może Pani schudnąć wystarczy zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe. Powinna Pani także ograniczyć słodycze. Jeżeli dieta będzie prawidłowo zbilansowana to i apetyt na słodycze minie. W tym momencie zapewne występują braki składników odżywczych w Pani jadłospisie i dlatego odczuwa Pani ochotę na podjadanie słodyczy.
Posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk