Jak schudnąć przez ferie?

Mam 11 lat (w maju 12). Mam 161 cm wzrostu, na co ważę 54 kg. Chcę zrzucić przynajmniej te 4 kg. Ogólnie nic nie jem, jedynie śniadanie, a potem już tylko batony czy chipsy. Nie mogę również wykonywać większość ćwiczeń wysiłkowych, bo mam poważne problemy ze wzrokiem (I stopień do odklejenia się siatkówki). Jak powinnam się odżywiać, aby schudnąć? I jeszcze jedno. Mam strasznie grube uda, co powinnam zrobić, aby w nich także schudnąć?

11 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 20.84.
Masz prawidłową masę ciała (co wynika z siatki centylowej), ale Twój  sposób odżywiania pozostawia wiele do życzenia.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast food, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W ramach aktywności fizycznej możesz podejmować np. regularne spacery. Istotne jest, aby podejmowane treningi nie prowadziły do znacznego podniesienia się wartości ciśnienia.

Możesz stosować masaże wspomnianych partii ciała. Poprawiają wygląd skóry.

Pozdrawiam