Jak schudnąć przy tachykardii zatokowej?

Witam. Mam 14 lat i 165 cm wzrostu. Ważę ok 61 kg, i chciałabym "odjąć" sobie 5 lub 7 kg. Wcześniej uprawiałam sport, starałam się ograniczać słodycze i wszystko, co zawierało cukier. Niestety, bez skutu. Niedawno wykryto u mnie przyspieszenie fizjologicznego rytmu serca, czyli tachykardię zatokową. Uniemożliwiło to uprawianie sportu, za wyjątkiem lekkich ćwiczeń i gry w siatkówkę. Ćwiczę bardzo nieregularnie, często zapominam lub nie mam czasu. Jeśli chodzi o siatkówkę, kocham ten sport i chodzę na dodatkowe zajęcia. Co zrobić, żeby zmieścić się w zeszłoroczne ubrania? Żeby w końcu w sklepie nie odkładać z powrotem czterech par spodni, bo okazały się za małe, mimo, iż jeszcze rok temu byłyby za duże. Z pozdrowieniami, Ania.

Witam!

Myślę, że każdą aktywność fizyczną (jej formę) powinnaś skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Jeśli chodzi o pozbycie się kilku kilogramów, wystarczy, jeśli wdrożysz do swojego stylu żywienia kilka zmian.
Musisz kierować się następującymi zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu light, unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Utrata masy ciała będzie umiarkowana.Warto także zadbać, aby wielkość porcji uległa lekkiej redukcji.

Pozdrawiam ciepło