Jak schudnąć w miesiąc 10 kg?

Dzień dobry! Nazywam się Kasia. Mam 13 lat. Ważę 57,4 a mam 157cm wzrostu. Jestem przerażona jak patrze na wagę a do tego jestem gruba. znaczy nie aż tak, bo mam dość grube kości co też zyskuje na wadze. Ale przydałoby mi się schudnąć około 10 kg. Aby to osiągnąć skaczę codzień na skakance około 10 nim. dziennie i robię 20 brzuszków. nie jem słodyczy ani fast-foodów. A to nie pomaga, wprost przeciwnie. WCIĄŻ PRZYBIERA MI NA WADZE!! Za miesiąc przyjeżdża mój brat z Włoch i jedziemy nad morze. Chciałabym bardzo mieć płaski brzuch i ładne uda.
KOBIETA, 0 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim nie masz nadwagi, a wiek 13 lat bez wyraźnych wskazań do odchudzania jest za niski.
Nie powinnaś się odchudzać, zwłaszcza na własną rękę, ponieważ możesz rozregulować swój metabolizm i zamiast chudnąć będziesz tyć, a z wiekiem coraz trudniej jest naprawić stare błędy.

Postaraj się odżywiać zdrowo.
Jedz 5 niewielkich posiłków dziennie o stałych porach, dużo się ruszaj, pij wodę niegazowaną i jedz dużo warzyw.
Ogranicz słodycze i potrawy smażone.
Nie jedz słonych przekąsek: paluszków, chipsów, solonych orzeszków.
Nie pij słodzonych napojów gazowanych typu cola.